Конспекти уроків з англійської мови у 5-му класі
Урок 1
Тема:
Відпочинок і дозвілля.
Підтема: Вірний
друг.
Мета: навчальна: збагачувати словниковий запас
в учнів, сприяти активному вжитку вивчених ЛО та МЗ з теми в мовленні учнів,
удосконалювати навики побудови розповіді про своїх друзів, покращувати вміння
правильно будувати речення в Present Simple Tense учнями;
розвиваюча: розвивати пам'ять, критичне мислення, увагу, чуття
мовної здогадки, фонематичний слух;
виховна:
виховувати почуття дружби, поваги до себе і оточуючих, дисциплінованість і
порядність;
Обладнання: підручник О. Карп’юк , «English» 5, ст.
56-57, тематичні малюнки, пісня, граматичні картки.
Хід уроку
I Початок уроку
1)
організаційна частина
Привітання з учнями.
Бесіда з черговим.
2)
мовленнєва (фонетична) зарядка
The more we get together /3
For your friend is my friend,
And my friend is your friend.
The more we get together
The happier will be.
II Основна частина уроку
1)
Оголошення теми і мети уроку
-
Have
you got a real friend? Today you’ll learn some new words and expressions and
try to tell about your true friends. You’ll be able to make up sentences in
Present Simple Tense, short monologues and other tasks. Let’s work!
2)
Повторення вивченого раніше
-
Make
up sentences using this table:
Olia
I
We
|
can
can’t
|
do
well at school.
be
good at Maths.
speak
3 languages.
|
(Учні зачитують речення,
що написали вдома про свої вміння «естафетою»)
3)
Опрацювання нового матеріалу
Вправа 1, стор. 56 (читання речень-питань, відповідь на
них)
Вправа 2, стор. 56 (самостійне читання діалогу, пошук
відповідей в ньому на питання вправи 1)
(Запис слів у словники стор. 56 (Vocabulary Box) (читання слів з перекладом, побудова з ними
словосполучень і речень))
4) Тренування
в мовленні
Вправа 5, стор. 57
(письмово будують запитання до відповідей, поданих у вправі)
-
Let’s
complete these questions and answer them:
1)
… you trust your friend?
2)
…
he/she got a nickname?
3)
… is
he/she good at?
5)
Практика в мовленні
Вправа 1, стор. 57
(розповідь про свого друга за питаннями вправи; відповіді на ці питання
в парах)
6)
Систематизація вивченого
Вправа 6, стор. 57 (пояснення питань і відповідей на них
за прочитаним діалогом впр. 2 )
III Заключна частина уроку
1)
Пояснення домашнього завдання
-
Exercise
4, page 57 (to make up questions and write down them), learn the words by
heart.
2)
Підсумок уроку
-
What
new words have you learnt?
-
Is it
difficult to be a true friend? Why?
-
Do
you remember the Golden Rule “Don’t do to other people things that you
don’t want them to do to you.”
Good-bye!
Урок 2
Тема:
Відпочинок і дозвілля.
Підтема: Хобі та
інтереси.
Мета: навчальна: ознайомити учнів з новими ЛО
та МЗ з теми, сприяти активізації їх вжитку у мовленні учнів, покращувати
вміння учнів вживати дієслово «to play» у
різних випадках, повторити правила творення Present Simple;
розвиваюча: сприяти розвитку в учнів пам'яті, мислення, діалогічного
та монологічного мовлення, чуття мовної здогадки;
виховна:
виховувати інтереси до різних видів хобі, бажання бути вихованою людиною, порядність;
Обладнання: підручник О. Карп’юк , «English» 5, ст.
58-60, тематичні картки.
Хід уроку
I Початок уроку
1)
організаційна частина
Привітання з учнями.
Бесіда з черговим.
2)
мовленнєва (фонетична) зарядка
-
Let’s
guess the sounds and name of the letters:
[k], [z], [s], [g], [dʒ], [kw]
Qq+u
Cc Gg Ss
What words do you know with these letters?
II Основна частина уроку
1)
Оголошення теми і мети уроку
-
Do
you know such proverb: “So many people, so many hobbies”?! Do you agree with
these words? Why? Today we’ll talk about hobbies and interests of the people.
Before this you’ll learn some more words, makeup some shorts dialogues and
monologues, ask and answer the questions and so on. Let’s work!
2)
Повторення вивченого раніше
-
Let’s
answer these questions:
1) Do you trust your friend?
2) Has he/she got a nickname?
3) What is he/she good/bad at?
-
Let’s
check up your home exercise! (Зачитують
питання домашньої вправи, дають на них відповіді)
3)
Опрацювання нового матеріалу
Вправа 1, стор. 58 (читають текст з перекладом
«ланцюжком», вибирають назви незвичних хобі)
(Опрацьовують вирази з дієсловами to play, to go, будують з ними речення в Present Simple Tense)
(Робота із словами – стор. 59 – запис їх у словник).
4) Тренування
в мовленні
Вправа 5, стор. 60
(побудова речень письмово за зразком, обговорення зображеного на малюнку)
5)
Практика в мовленні
Вправа 3, стор. 59
(робота в групах : І група – І твердження; ІІ трупа –
ІІ твердження, : ІІІ група – ІІІ твердження, : ІV група –
ІV твердження – розповіді про хобі по групах)
6)
Систематизація вивченого матеріалу
-
Let’s
complete these sentences:
1.
I
have got … .
2.
I
like to … .
3.
My
hobby is (usual/unusual).
4.
My
friends like … .
III Заключна частина уроку
1)
Пояснення домашнього завдання
-
Exercise
4, page 59 (make up sentences using the example), learn the words.
2)
Підсумок уроку
-
What hobby
have you got?
-
What
hobby has your mum/dad got?
-
What
unusual hobby do you know?
Good-bye!
Урок 3
Тема:
Відпочинок і дозвілля.
Підтема: Хобі
моїх друзів.
Мета: навчальна: поповнювати запас ЛО та МЗ з
теми в мовленні учнів, сприяти їх активному вживанню у мовленні учнями,
покращувати навики побудови різних видів тверджень у Present Simple Tense, удосконалювати вміння вести діалог в парах англійською
мовою;
розвиваюча: розвивати чуття мовної здогадки, пам'ять, логічне
мислення, увагу;
виховна:
виховувати інтерес до хобі інших людей, почуття відповідальності,
взаємодопомоги, порядності;
Обладнання: підручник О. Карп’юк , «English» 5, ст.
60-61, тематичні малюнки, граматичні таблиці, пісня.
Хід уроку
I Початок уроку
1)
організаційна частина
Привітання з учнями.
2)
мовленнєва (фонетична) зарядка
-
Let’s
sing a song “The More We Get Together”
The more we get together /3
The happier will be.
For your friend is my friend,
And my friend is your friend.
The more we get together
The happier will be.
II Основна частина уроку
1)
Оголошення теми і мети уроку
-
Do
you know what hobby your friend has got? Today we’ll talk about your friends’
hobbies. You’ll be able to speak on this
topic, to make up dialogues, and memorize
some information about Present Simple Tense. Let’s work!
2)
Повторення вивченого раніше
-
Let’s
make up questions to these answers:
1) Yes, I play the guitar.
2) I get up at 8 o’clock.
3) No, I am not good at Science.
4) I am crazy about dogs.
(Учні зачитують
домашню вправу «ланцюжком» з поясненням)
3)
Опрацювання нового матеріалу
-
Let’s
revise some grammar material:
Present Simple Tense
(Учні розглядають випадки вживання речень в Present Simple Tense –стор.60, §1, стор 261), будують речення за аналогією.
Вправа 3, стор. 61 (побудова речень в Present Simple Tense, запис
їх в зошити).
4) Тренування
в мовленні
Вправа 1(a), стор. 61 (доповнення речень діалогу словами are, do, don’t, am, isn’t) (робота в парах – інсценізація діалогу біля дошки)
5)
Практика в мовленні
Вправа 2(b), стор. 61 (побудова короткої бесіди про Макса;
розповідь про хобі свого друга на основі речень вправи 1)
6)
Систематизація вивченого матеріалу
-
Let’s
translate these sentences into English:
1.
Я не
граю на піаніно.
2.
Мій друг
живе у Києві.
3.
Вони
дивляться телевізор ввечері.
III Заключна частина уроку
1)
Пояснення домашнього завдання
-
Exercise
2(a), page 61 (make a report about Max), learn the
words.
2)
Підсумок уроку
-
Do
you remember the Golden Rule?
-
What
new words have you learnt?
-
Did
you like your work at the lesson?
Good-bye!
Урок 4
Тема:
Відпочинок і дозвілля.
Підтема: Різні
види хобі.
Мета: навчальна: збагачувати словниковий запас
учнів, сприяти покращенню вмінь учнів розповідати про хобі, їх види, удосконалювати
навики побудови тверджень в Present Simple Tense;
розвиваюча: розвивати навики діалогічного та монологічного мовлення,
пам'ять, мислення, увагу, фонематичний
слух;
виховна:
виховувати інтерес до різних видів хобі, бажання мати свою улюблену справу;
повагу до інших і до себе;
Обладнання: підручник О. Карп’юк , «English» 5, ст.
56-57, тематичні малюнки, граматичні таблиці.
Хід уроку
I Початок уроку
1)
організаційна частина
Привітання з учнями.
2)
мовленнєва (фонетична) зарядка
-
Do
you have your hobby?
II Основна частина уроку
1)
Оголошення теми і мети уроку
-
So,
you see there are many kinds of hobbies. Today you’ll learn some new ones and
talk about them. You’ll make up sentences in Present Simple Tense, short
dialogues and monologues. Are you ready? Let’s work!
2)
Повторення вивченого раніше
-
Let’s
make up sentences:
1)
Ann /
apples / does / like / not.
2)
parents
/ live / My / big / in / a / flat.
3)
plays
/ She / violin / well / plays / the.
What was your hometask ? (Учні розповідають про Макса).
3)
Опрацювання нового матеріалу
Вправа 1, стор. 62 (обговорення в групах різних видів хобі; читання їх назв з перекладом, побудова з ними речень;
відповіді на питання вправи)
Вправа 2, стор. 62 (запис доповнених речень з
коментуванням).
4) Тренування
в мовленні
Вправа 1, стор. 62 (підготовлення
короткої розповіді за питаннями вправи:
a)
Which
is your favourite hobby?
b)
Why
do you like it?
c)
How
much time d’you spend on it?
d)
What
hobbies will you have in future?)
5)
Практика в мовленні
(Побудова коротких діалогів на основі питань впр. 1, стор. 62 про різні
види хобі)
(Драматизація цих діалогів біля дошки в парах)
6)
Систематизація вивченого матеріалу
Вправа 3, стор. 61 (побудова речень у Present Simple Tense за зразком, переклад їх на українську мову з поясненням).
III Заключна частина уроку
1)
Пояснення домашнього завдання
-
You
must write 10 names of the hobbies and revise the words on our topic “Leisure
Time”!
2)
Підсумок уроку
-
Which
hobby does your friend have?
-
Do
your parents have hobbies?
-
What
new hobbies have you heard?
Good-bye!
Мовний табір
1 день. Знайомство
Вірш-представлення (використання м’яча):
Red, yellow, green and blue,
Hello! What’s your name?
Пісня-гра (діти стоять у колі):
Where is Olia?
I am sad /2
I am sad today.
Here is Olia!
She is my friend /2
She is my real friend!
Гра «Who is this?» (Вгадування імені дитини за елементами одягу та описом
зовнішності)
Вірш-римівка:
Fly, little bird , fly!
Fly into the blue sky.
One, two, three,
You are free! (Виконання
рухів)
Конкурс малюнків «Hello, summer!» (Визначення
переможців та їх нагородження.
Організація виставки малюнків)
2
2. Can you name some other countries? (Діти називають країни)
2 день
Гра «Склади оповідання і проілюструй його».
Мета гри – розвиток
мовлення і вміння моделювати речення.
Обладнання : набір карток із
словами, чистий папір та приладдя для малювання.
Із запропонованих
слів діти мають скласти оповідання і проілюструвати його. Зміст оповідання може
бути як реальним, так і фантастичним.
Наприклад:
This is a flower.
The Bee is sitting on the flower. The Puppy is standing near the flower.
They are talking.
Puppy: Who is there on the flower?
Bee: I’m Bee. And you?
Bee: I can fly. And you?
Puppy: I can jump. I can jump over this flower. And you?
Bee: I can’t jump but I can fly and I can fly over this
flower.
Настільна гра «At the Zoo»:
Вірш (розучування вірша
із рухами)
1,2,3,
Dance with me,
4,5,6,
Dance like this.
7,8,9,
Dance in line.
Dance again!
Пісня «Ten Green Bottles» (Вивчення пісні)
***
Nine green
bottles standing on the wall /2
And if one green bottle should accidentally fall,
There’d be
eight green bottles standing on the
wall.
***
…. (8,7,6,5,4,3,2,1)
***
One green bottle standing on the wall /2
And if one green bottle should accidentally fall,
There’d be no
one green bottle standing on the wall.
***
Скоромовки: (Розучування,
організація конкурсу читців скоромовок)
Рухливі ігри:
1.“Train” (Дві команди
рухаються до фінішу, промовляючи римівку «Train, train go to Spain, come again another day». Виграє команда, яка першою перетинає фінішну лінію, не
розірвавши руки.)
2. “Crocodile” (Троє учасників
(поділ на групи) один гравець «малює»
на спині іншого гравця малюнок, а третій – відгадує зображене).
Написання вірша (Доповнення рядків вірша, читання репу)
Немає коментарів:
Дописати коментар